SCS/BUS technológia

SCS/BUS technológia je inteligentná inštalácia vyvinutá pre rezidenčnú sféru, na inštalovanie do rodinných domov, víl a bytov. Systém združuje najčastejšie používané aplikácie ako sú ovládanie osvetlenia, žalúzií, kúrenia, zvukového rozvodu, video vrátnika, pripojenie na web, a diaľkové ovládanie. Kladie dôraz predovšetkým na človeka, jeho životné prostredie a estetické vnímanie. Výsledkom toho je jednoduchosť ovládania, ergonomika, nízke elektromagnetické vyžarovanie a špičkový dizajn CÉLIANE a AXOLUTE.

O čom teda reálne inteligentná elektroinštalácia je?
Predstavte si situáciu:
Ráno ešte pred budíkom sa sami vytiahnu všetky žalúzie, svetlo sa pomaly začne rozsvecovať a namiesto budíka mi začne hrať rádio s príjemnou hudbou. Vstanem prídem do kuchyne kde ma už čaká zovretá voda na kávu. Počas sprchy si vypočujem ranné správy zo zvukového rozvodu a pri odchode z domu vypínačom pri dverách vypnem hudbu, všetky svetlá a spotrebiče jedným jediným dotykom. Kúrením sa nemusím zaťažovať, lebo inteligentná inštalácia mi zníži kúrenie počas mojej neprítomnosti na nižšie hodnoty automaticky. Tak isto ich zvýši pred mojim príchodom domov na požadovanú hodnotu a tak si ani nevšimnem zmenu komfortu a pritom som ušetril minimálne 5 hodín kúrenia.
Keď sa vrátim z práce v byte/dome mám prijemne teplo. Po jednom stlačení vypínaču sa mi rozsvietia svetlá, zatiahnu všetky žalúzie a keď mám chuť na relax opäť si stačí sadnúť a stlačiť vypínač. Zažne sa svetlo pustí sa mi hudba zo zvukového rozvodu a ja len relaxujem. A ak náhodou chcem niečo zmeniť, nič jednoduchšie, nemusím vstávať od činnosti ktorú práve robím. Stačí ak si vezmem svoj mobil a všetko mám pod kontrolou. Z mobilu môžem ovládať čo len chcem, či už otvoriť dvere kamarátom, alebo navodiť intímnu atmosféru pre moju priateľku. A keď idem večer spať, už nevstávam. Stačí sa dotknúť vypínaču pri posteli, ktorým sa všetko vypne. A ja pri pomaly slabnúcom svetle lampy ako zapadajúceho slnka upadám do svojich snov.

SCS/BUS sa navyše postará nie len o váš komfort ale aj o vašu bezpečnosť. Keď vám praskne vodovodná rúrka, systém odstaví hlavný prívod vody. Keď uniká plyn, systém odstaví hlavný prívod plynu.
Taktiež umožňuje monitorovanie domu kamerami umiestnenými tam, kde si želáte a tak skontrolovať ktorúkoľvek zónu v dome na obrazovke videodispleju.

Mnohí argumentujú tým, že je to skvelá vec, ale určite veľmi drahá. To nie je úplne pravda. Cena je relatívny pojem a je jasné že inteligentná inštalácia sa cenou nikdy nevyrovná štandardnej, ale keď si zoberiete že pri kúpe nového auta investujete až 30% ceny do výbavy vozidla a využívate ho 3 až 5 rokov, investovať do inteligentnej inštalácie 5 až 7% ceny domu ktorý staviate na 30 a viac rokov, naozaj nie je veľa.

Možnosť pripojenia SCS/BUS technológie so ZigBee® rádiovým systémom.

Zjednodušte si život, šetrite energiu a ovládajte celú svoju domácnosť vytváraním scenárov.

Inteligentný systém

Užite si kvalitný obraz a zvuk prostredníctvom multimediálneho riešenia.
Inteligentný systém

PDF na stiahnutie (7 MB)

Produkty CÉLIANE použiteľné s SCS/BUS technológiou
     
3,5" dotykový panel v móde "kontrola spotreby" Centrálna jednotka riadenia kúrenia 3,5" dotykový panel Kontrolné centrum
Ovládanie scenárov v každej miestnosti. Svetlo, žalúzie, zvukový systém, regulácia kúrenia, alarm
 
     
Video telefón hands free
Zobrazí tváre návštevníkov na farebnej obrazovke, hands free komunikácia, otváranie dverí jednoduchým stlačením
 
 Scenárová jednotka SCS/BUS Scenárová jednotka (SCS/BUS) s dotykovým skleným krytom 
     
 10" multimediálny dotykový panel    

 
AXOLUTE produkty použiteľné SCS/BUS technológiou
Videodisplej Scénarový ovládač Dotykový panel


Diaľkové ovládania
   
Nakupujte pohodlne cez náš internetový obchod. Viac ako 1300 produktov za skvelé ceny.
Vyberte si z 11 krytiek a 74 rámikov a vytvorte si svoj vypínač, ktorý bude ladiť s vašim interiérom.
Otvorili sme pre Vás nový showroom v Bratislave na Panónskej ceste 4. Otvorené denne od 10:00 do 18:00.